Вечір балету «Маленький Париж»

Вечір балету «Маленький Париж»

Проєкт «Терра Буковина»

Виконавці – Академічний симфонічний оркестр та балетна група Заслуженого Академічного буковинського ансамблю пісні і танцю ім. А. Кушніренка.

Чернівці, як і Париж, свого часу опинилися на перетині багатьох культур, кожна з яких щось у себе увібрала, доповнила, одна з одною переплилась. Маленьким Парижем в минулому Чернівці називали ще й тому, що місто мало значний прошарок культурної еліти. Тут творили такі митці, як Роза Ауслендер, Пауль Целан, Юрій Федькович, Ольга Кобилянська, Шолом Алейхем, Йозеф Шмідт, Адальберт Гржималі, Євсевій Мандичевський, Чипріан Порумбеску, Кароль Мікулі, Ірина Вільде, Володимир Івасюк, Назарій Яремчук та багато інших.

В основу композиції використано музику буковинського композитора Леоніда Затуловського (1935-2018) – сюїта «Блукаючі зірки» за однойменним романом Шолом Алейхема та одноактний балет французького композитора Даріуса Мійо (1892-1974) «Створення світу», який написаний за легендою африканського народу-фанг. Сюїта «Блукаючі зірки» складається з п’яти різнохарактерних частин, наскрізь пронизаних буковинським фольклором, у сплаві якого вся етнічна строкатість краю. Часто вона оповита пишними сучасними джазовими гармоніями. На написання балету композитора Д. Мійо надихнули вуличні і салонні музикування афроамериканців у Парижі.

Режисер та головний балетмейстер – заслужений артист України

Леонід Сидорчук.

Диригент та музичний редактор – заслужений діяч мистецтв України

Йосип Созанський.

Керівник проєкту – Руслана Косар