АКАДЕМІЧНИЙ КАМЕРНИЙ ОРКЕСТР "CAPRICCIO"

Камерний оркестр Чернівецької обласної філармонії створено у вересні 1975 року згідно наказу обласного управління культури з метою пропаганди кращих зразків вітчизняної та зарубіжної класичної музики, шляхом професійної концертної діяльності з естетичного виховання населення, зокрема підростаючого покоління.   

Сформувати творчий колектив було доручено випускнику Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського, директору дитячої музичної школи № 1 м. Чернівці, скрипалю за фахом Юрію Миколайовичу Гіні (нині, Народний артист України, професор Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича, керував оркестром 30 років).

При формуванні колективу, до творчого складу оркестру увійшли дипломовані, обдаровані музиканти Буковини - педагоги Чернівецького державного музичного училища та викладачі дитячих музичних шкіл міста, які мали певний досвід роботи з концертної діяльності.

У короткий термін, оркестранти успішно опанували камерно-інструментальні твори вітчизняних та зарубіжних композиторів, які в 1976 році були винесені на сценічні майданчики не тільки області, а й відтворювались на гастрольних концертах в 1977 році в  Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Ворошиловграді, Запоріжжі, в 1978 році в Херсоні, Кіровограді, Черкасах та інших містах України, отримуючи схвальні відгуки вдячних слухачів.

 

Відзначаючи високопрофесійний творчий склад, який налічує 20 яскравих музичних індивідуальностей та враховуючи значні результати творчої діяльності по розвитку і збагаченню українського національного музичного мистецтва, у грудні 2009 року Міністерство культури України надало Лауреату Республіканського конкурсу камерному оркестру Чернівецької обласної філармонії статус «Академічний».