Симфонічний оркестр

ЕВОЛЮЦІЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО

СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ ОБЛАСНОЇ ФІЛАРМОНІЇ

імені Д. ГНАТЮКА В КУЛЬТУРНО – МИСТЕЦЬКОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ

           

Стаття присвячена 30-річчю створення Чернівецького академічного симфонічного оркестру обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка.

 

       Газета «Молодий буковинець від 28 листопада 1992 року писала: «Це двічі фантастика! Якщо хочете фантастика в квадраті. У Чернівцях протягом лише двох днів розкуплено всі квитки на концерт – презентацію симфонічного оркестру. У залі театру ім. О.Кобилянської панувала класична  музика – Ф.Шуберт, П.Майборода, С.Джоплін, М.Глінка, П.Чайковський та М.Лисенко. І це досягнуто лише за місяць існування, 16 репетицій у нічні, вечірні, позаробочі години і поки що лише за обіцяну зарплату».

 

Отак починалося створення муніципального малого симфонічного оркестру. Йшов 1992 рік, досвідчений диригент, в якого за плечима була робота головним диригентом Луганського симфонічного оркестру, Таджицького державного    симфонічного оркестру, диригент Державного симфонічного оркестру  України      Віктор Костриж, повернувшись в Чернівці, мріяв про створення симфонічного  оркестру. Звернувшись до мера міста Віктора Павлюка, отримав повну                   організаційну і фінансову підтримку. Допомагав у створенні симфонічного       оркестру Юрій Марчак, на той час начальник міського управління культури.    Директором  оркестру був призначений Геннадій Пампуха.

Презентація     оркестру відбулася 26 листопада 1992 року. Спочатку        оркестр працював в Палаці культури текстильників, лише через рік, з 1 січня 1994 року переведений в штат Чернівецької обласної філармонії. Основу оркестру складали   викладачі    Чернівецького музичного   училища,  студенти, викладач  і музичних шкіл області. Була створена ініціативна група з семи осіб, які і стали  засновниками Чернівецького малого симфонічного оркестру: В.Костриж, О.Герасімов, П.Чеботов, В.Паранюк, І.Кадюк, Г.Пампуха.

Першим головним диригентом і художнім керівником був Віктор Костриж.