Органний зал

 

18 серпня 1992 р. відбулося урочисте відкриття залу органної та камерної музики, присвячене 1-й річниці Дня Незалежності України. Першою виконавицею стала органістка Світлана Бардаус.

Вірмено-католики Чернівців прийняли рішення збудувати у місті церкву свого обряду з твердих матеріалів. Будівництво тривало з 1869 по 1875 рік. 9 жовтня 1875 року церква св. апостолів Петра і Павла була освячена. Церква будувалась за проектом Йозефа Главки (1831-1908), відомого чеського архітектора, вченого і мецената. Стиль церкви візантійський з елементами готики, але через брак коштів довелось вносити деякі зміни в проект.
До 1940 року церква була діючою, а після 1944 року вже не відкривалась, в ній був склад. У 80-х роках ХХ століття методом народного будівництва було розпочато її реставрацію. Враховуючи архітектуру і особливо унікальну акустику, тут вирішено було створити зал органної та камерної музики.

У 1992 році споруда пережила своє друге народження і церква була передана Чернівецькій обласній філармонії не тільки як пам’ятка архітектури, але й як зал органної та камерної музики. 18 серпня 1992 року відбулось урочисте відкриття залу органної та камерної музики, присвячене 1-й річниці Дня Незалежності України.

Орган для органного залу був виготовлений на фірмі Rieger-Kloss (м. Крнов, Чехословаччина). Орган має три мануала і педаль, 38 регістрів, з яких 5 — мікстури та 4 — язичкові регістри. Регістрова трактура — електрична, клавіатурна трактура — механічна.

Чернівці. Філармонія. Органний зал