Академічний камерний хор "Чернівці"

Академічний камерний хор «Чернівці» - універсальний вокальний колектив, який працює у різножанрових та різностильових напрямах хорового співу. У 2009 році колектив був реорганізований на базі вже існуючого з 1993 року камерного хору чернівецької філармонії та отримав назву "Хор "Чернівці". До репертуару оновленого колективу входять десятки крупних полотен української та світової класики, сотні творів акапельної духовної та світської музики у історичному діапазоні від старовинної монодії до авангардних творів сучасних композиторів; класичні та сучасні обробки українських народних пісень, хорова музика народів світу; естрадні, джазові аранжування пісень для хору.

Хор співпрацює зі всіма творчими колективами  чернівецької філармонії. У активній співпраці з академічним симфонічним оркестром спільно було здійснено всеукраїнські та світові прем’єри цілого ряду вокально-симфонічних творів буковинських, українських композиторів та композиторів української діаспори.

Одним з приорітетних напрямів творчої діяльності хору є популяризація творчості буковинських композиторів.

2014-го року хором «Чернівці» було здійснено перше концертне виконання і запис Літургії Сидора Воробкевича (виданої 1968 року у Відні). Також, вперше через століття виконано духовні твори Євсевія Мандичевського, зокрема частини його Румунської, Церковно-славянської та Грецької літургій.

Триває плідна творча співпраця з відомою в Україні композиторкою Оленою Чмут. Всі її хорові твори хор «Чернівці» виконав першим.

Колектив є неодноразовим учасником міжнародних та регіональних фестивалів класичної музики:

- «Буковинський листопад» (м.Чернівці)

- Фестиваль імені Євсевія Мандичевського (м.Чернівці)

- «Стравінський і Україна» (м.Луцьк)

- фестивалю ім.С.Ріхтера (м.Житомир)

2010 р. –  дипломанти міжнародної Пасхальної Асамблеї (м.Київ)

2011 р. – лауреати ІІІ ступеня всеукраїнського хорового конкурсу ім.Лесі Українки, (м.Луцьк)

2015 р. – учасники міжнародного хорового фестивалю ім Г.Музическу (м.Ясси, Румунія)

2016 р. – учасники всеукраїнського хорового фестивалю «Різдвяний передзвін» (м.Київ)

2017 р. - лауреати ІІ ступеня міжнародного хорового конкурсу духовної музики «Коложський Благовіст» (м.Гродно, Біларусь)

2018 р. - учасники всеукраїнського хорового фестивалю «Коляда на Майзлях» (м.Івано-Франківськ)

2019 р. - І премія міжнародного хорового конкурсу духовної музики «Хайнувка » (м.Білосток, Польща)